Strona główna
Sklep internetowy a branża handlowa – co warto wiedzieć?

Sklep internetowy a branża handlowa – co warto wiedzieć?

02.05.2023

Sklep internetowy a branża handlowa – co warto wiedzieć?

Jeśli działasz w handlu, to z pewnością zastanawiasz się nad zaprezentowaniem produktów w e-commerce. Z naszego artykułu dowiesz się, od czego zacząć, aby cieszyć się własnym e-sklepem. Jakie są zalety sklepów internetowych? Sprawdzamy w naszym artykule! Zapraszamy do jego lektury. Dowiedz się więcej na temat e-handlu!

Od czego zacząć?

Działasz w handlu i marzysz o własnym e-sklepie? Po pierwsze, zastanów się nad strategią działania i budżetem. Wybierz następnie właściwą platformę e-commerce. Możesz także zlecić sklep „szyty na miarę”. Ile to kosztuje? Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Po drugie, wybierz sposoby płatności i bramki. Po trzecie, zastanów się nad sposobem dostarczania towaru klientom. Po czwarte rozważ rozwiązania w rodzaju CRM i ERP. W ten sposób zbudujesz bazę klientów i wygodny system obsługi relacji z kupującymi.

E-commerce a zwiększenie widoczności w Google

Dzięki branży e-commerce zwiększysz widoczność w Google Twojego biznesu. Jak podaje Net Marketshare, z wyszukiwarki Google w Polsce korzysta aż 96% internautów. Dobrze jest wejść z biznesem do Internetu jak najwcześniej i poprzeć swoją obecność takimi działaniami jak content marketing czy SEO, a więc pozycjonowanie stron pod wyszukiwarkę Google. Wszystko jednak zależy od Twojego budżetu. Content marketing to publikacja treści na firmowym blogu, które są merytoryczne i ciekawe. Muszą jednak zawierać odpowiednie słowa kluczowe. W tym celu najlepiej zlecić pisanie artykułów doświadczonym copywriterom.

E-sklep: sprzedawanie przez całą dobę

Jak wskazuje Gemius w raporcie „E-commerce w Polsce 2022”, aż 75% internautów zachęca do robienia zakupów online dostępność e-sklepu przez całą dobę. W ten sposób użytkownicy mogą robić zakupy online, kiedy tylko chcą. Także wygodnie w nocy, na przykład po ułożeniu dzieci do snu. 74% badanych osób za drugą zaletę e-sklepu wskazuje brak wymogu dojazdu do sklepu czy dostosowania się do godzin otwarcia sklepów stacjonarnych.

Sklepy e-commerce a kontrola efektów działań marketingowych

Twój sklep WWW na początku jest anonimowy. Do odbiorców dopiero dotrzesz dzięki działaniom marketingowym. W celu śledzenia ich wyników warto korzystać z Google Analitycs. W ten sposób będziesz mógł sprawdzać źródła ruchu. Będziesz mógł ponadto zadecydować, ile środków przeznaczysz na działania marketingowe.

W branży handlowej kluczowe jest również SEO czy Google Ads. Nie zapomnij także o promocji w mediach społecznościowych. Jak wynika z badań DataReportal, najwięcej internautów w Polsce korzysta z Facebooka. Oprócz tego popularnymi mediami społecznościowymi są:

  • Instagram,

  • LinkedIn,

  • TikTok.

Nie można również zapomnieć o YouTube czy Twitterze.

Sklep WWW – gwarancja łatwej i prostej sprzedaży online

Prowadzenie własnego sklepu internetowego nie jest wymagającym biznesem. Możesz wszystko zlecić specjalistycznym firmom. Nie będziesz musiał tworzyć opisów produktów w e-sklepie, reklam Google Ads czy prowadzić fanpage. Co więcej, wszelkie zadania, które wymagają czasu, możesz całkowicie zautomatyzować. Dzięki temu:

połączysz dropshipping z hurtownią,

zintegrujesz stany w magazynie sklepu z systemem magazynowym,

zaczniesz współpracę z hurtownią online.

Sklep online to zatem dobra metoda na dobry dochód!

Dlaczego opłaca się posiadać e-sklep?

Jak wynika z raportu „E-commerce” Gemius, 77% internautów dokonuje zakupów online, a aż 75% internautów kupuje w polskich e-sklepach. W związku z tym inwestycja w sklep internetowy w branży handlowej wydaje się istotna. W sieci możesz dotrzeć do masy nowych klientów! Dzięki aktywności w Internecie będziesz mógł wysyłać klientom zindywidualizowane informacje handlowe, personalizowane oferty, analizować potrzeby klientów i szybko reagować na zmiany. Poza tym zapewnisz konsumentom wygodne zakupy online i będziesz mógł śledzić ich upodobania i problemy.